ColorEdge CS240

Monitor LCD o przekątnej 24,1" (61 cm) z możliwością kalibracji sprzętowej

Model CS240 został stworzony dla fotografów i grafików – zarówno hobbystów-amatorów, jak i profesjonalistów. Wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje sprzętowe i programowe, jakich wymaga się od monitora graficznego, m.in. szeroką paletę barw, jednolitą jasność oraz oprogramowanie do kalibracji (program ColorNavigator 6, kompatybilny z systemami Mac i Windows oraz współpracujący z wieloma kalibratorami).

Zdjęcie monitora EIZO ColorEdge CS240
3279,- zł

logo_ColorNavigator6

Oprogramowanie do kalibracji dołączane do większości monitorów graficznych jest zazwyczaj zapewniane przez niezależnego producenta i ma ograniczoną kompatybilność z systemami operacyjnymi oraz urządzeniami do kalibracji. Czasami takie oprogramowanie daje możliwość stworzenia zaledwie jednego lub dwóch profilów, co może być uciążliwe dla użytkowników, którzy pracują w kilku przestrzeniach kolorów lub wykonują w tym samym czasie kilka zadań wymagających różnych ustawień.

Do modelu ColorEdge CS240 dołączono autorskie oprogramowanie do kalibracji o nazwie ColorNavigator 6. ColorNavigator został stworzony przez EIZO, dzięki czemu jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac, Windows i Linux, a także współpracuje z szeroki wyborem urządzeń do pomiarów, takich jak X-Rite czy DataColor. Dla uproszczenia pracy w programie wprowadzono predefiniowane ustawienia docelowe dla fotografii, projektowania stron i drukowania. Zaawansowani użytkownicy mogą sami wprowadzać wartości jasności, punktu bieli oraz krzywej gamma, aby tworzyć własne profile docelowe. Kalibracja zajmuje tylko kilka minut.
ColorNavigator 6 oferuje także kilka zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar bieli papieru do drukowania, który gwarantuje lepsze dopasowanie kolorów, oraz zatwierdzanie profilu, dzięki któremu można zweryfikować efekty kalibracji.

cn6

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 6

Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB

Panel IPS wyposażony w szeroką paletę barw wyświetla aż 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB, dzięki czemu obrazy w formacie RAW mogą być przekonwertowanie do Adobe RGB, a obrazy w formacie Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą wyświetlane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB.

cala_przestrzen_rgb

Stabilne wyświetlanie obrazu dla dobra środowiska


Autorski układ ASIC

Dodatkowy układ EIZO ASIC
Wszystkie modele z serii ColorEdge są wyposażone w układ typu ASIC, stworzony przez EIZO specjalnie do zastosowań graficznych. Stosuje on własne algorytmy do precyzyjnego przetwarzania kolorów, aby uzyskać płynne przejścia między odcieniami.

 

Równomierna jasność i kolory dzięki technologii DUE

Uzyskanie równomiernej jasności oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni ekranu było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest opracowana przez inżynierów EIZO technologia DUE (Digital Uniformity Equalizer).

lx300w_en_feature_due

 

Przewidywalne kolory


Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące 256 odcieni.

gamma_pl11

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Korzystając z wejścia sygnałowego DisplayPort możliwe jest dostarczanie do ColorEdge CS240 10-bitowej informacji o kolorze*. Dzięki 16-bitowej tablicy LUT monitor jest w stanie odtworzyć nawet miliard kolorów jednocześnie. W porównaniu z sygnałem 8-bitowym to 64 razy więcej kolorów, co zapewnia płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszenie współczynnika Delta-E pomiędzy sąsiednimi kolorami.

10bit_pl11

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie obsługujące 10-bitowy sygnał.

 

 Komfort i wygoda


Bogactwo złączy sygnałowych

Monitor wyposażony jest w złącza DisplayPort, HDMI i DVI-I, które umożliwiają połączenie z różnymi rodzajami kart graficznych. Wejście HDMI pozwala też na bezpośrednie podłączenie cyfrowego aparatu. Ponadto dostępne są 2 porty USB (upstream), pozwalające na jednoczesne podłączenie 2 komputerów, dzięki czemu nie ma potrzeby przepinania kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

connectors

Płynne wyświetlanie obrazu wideo

Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji do 6 ms (szary-do-szarego) i redukuje efekt smużenia, dzięki czemu ruchome obrazy są ostre i wyraźne.

 

Podświetlenie LED – obraz bez migotania

Podświetlenie LED zmniejsza zużycie energii podczas wykonywania standardowych operacji do zaledwie 27 W. Podczas korzystania z monitora przy niskim poziomie jasności ColorEdge CS240 stosuje technologię modulacji jasności, aby zapewnić wyświetlanie obrazu bez migotania i dzięki temu ograniczyć zmęczenie oczu.

 

Elastyczna stopka

Monitor wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

 

Kaptur do trybu portretowego i pejzażowegoCH7_monitor-hood

Z większości kapturów można korzystać tylko w trybie pejzażowym, ale ten unikalny kaptur został zaprojektowany w taki sposób, że można z niego korzystać również w trybie portretowym.

 

5-letnia gwarancja

Model CS25_lat_gwarancji40 objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

 

Podświetlenie LED bez rtęci

Wykorzystywane w panelach LCD podświetlenie LED nie zawiera rtęci, przez co monitor ma minimalny negatywny wpływ na środowisko naturalne.

 

Zerowy pobór energii po wyłączeniu

Po wyłączeniu głównego zasilania monitora pobór mocy spada do zera.

Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna24,1" / 61 cm
Naturalna rozdzielczość1920 x 1200 (16:10)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)518,4 x 324 mm
Rozmiar piksela0,270 x 0,270 mm
Liczba odcieni szarościDisplayPort, HDMI: 1024 odcieni (z palety 65281 odcieni)
DVI: 256 odcieni (z palety 65281 odcieni)
Liczba kolorówDisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów
DVI: 16,77 milionów z palety 278 bilionów
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Jasność350 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji120 cd/m² lub mniej
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)7,7 ms (Gray-to-gray)
Odwzorowanie przestrzeni barwAdobe RGB: 99%
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI-I 29 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP, Deep Color)
Cyfrowa częstotliwość odświeżaniaDisplayPort, DVI: 26 - 78 kHz, 23,75 - 63 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz)
HDMI: 15 - 78 kHz, 23,75 - 61 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz)
Analogowa częstotliwość odświeżania26 - 78 kHz, 47,5 - 61 Hz
USB
Funkcje2 porty do kontroli monitora, 2 porty jako huby USB
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy68 W
Typowy pobór mocy27 W
W trybie oszczędzania energiiponiżej 0,5 W
Zarządzanie energiąPower Save (VESA DPM, DisplayPort Version 1.1a i DVI DMPM)
Dodatkowe funkcje
Predefiniowane tryby pracyColor Mode (Custom, Paper, Adobe RGB, sRGB, Calibration)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony i tradycyjny, hiszpański, szwedzki
InneRegulacja ekranu (zegar, faza, położenie, rozdzielczość, korekcja zakresu sygnału wejściowego (Auto)
Wielkość obrazu (pełen ekran, powiększony, normalny)
Regulacja koloru (jasność, kontrast, niezależna regulacja 6-kolorów, gamma, temperatura, nasycenie, odcień, wzmocnienie, reset)
Inne: ustawienia HDMI (redukcja szumów), przedłużenie zakresu, przełączanie sygnału, ustawienia menu OSD, Overdrive, tryby pracy, wybór USB, informacje o sygnale, informacje o produkcie, DUE Priority, blokada ustawień, zakres sygnału, kontrolka zasilania, pełny reset ustawień
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar (Dł x Szer x Gł)575 x 423 - 553 x 245 mm
Rozmiar bez stopki (Dł x Szer x Gł)575 x 398 x 71 mm
Waga8,7 kg
Waga bez stopki6,0 kg
Regulacja wysokości130 mm
Pochylenie35° góra, 5° dół
Obrót344°
Piwot90°
Wymagania środowiskowe
Temperatura0 - 35 °C
Wilgotność20 - 80 %
Certyfikaty i standardyCB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, VCCI-B, TUV/Ergonomics (łącznie z ISO 9241-307), RCM, RoHS, WEEE, GOST-R
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, przewodnik instalacji, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator i podręcznik w formacie PDF), skrócona instrukcja, karta gwarancyjna.
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
Podręcznik instalacji ColorEdge CS240 Polski 4.8 MB Pobierz plik
Czujnik EX3
Czujnik EX3 służy do kalibracji monitorów z rodziny ColorEdge. Współpracuje z oprogramowaniem EIZO ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX.